Wystawa o św. Maksymilianie

maks_tar_0Od 1 do 15 czerwca można w naszej parafii obejzrzeć wystawę poświęconą św. Maksymilianowi. Ekspozycja powstała z okazji 70. rocznicy aresztowania św. Maksymiliana i osadzenia go w więzieniu na Pawiaku a także Roku Świętego Maksymiliana, uchwalonego przez Senat. Nasza  parafia jest kolejną w diecezji, w której prezentowana jest wystawa pprzedstawiająca cały życiorys św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Jej pomysłodawcą jest Jan Hajduga prezes Rycerstwa Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na planszach są fotografie przedstawiające św. Maksymiliana od dzieciństwa do głodowej śmierci w Auschwitz – Birkenau. Ostatnie 3 plansze to działalność Stowarzyszenia  "Rycerstwo Niepokalanej '' w diecezji tarnowskiej.

Wystawa umieszczona jest w górnym kościele - można ją oglądać przez cały dzień.  Zachęcamy katechetów i duszpasterzy do skorzystania z tej formy poznawania osoby św. Maksymiliana.