I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane będą Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.20 droga krzyżowa.

2. We wtorek o godz. 17.45 w kancelarii parafialnej będzie możliwość skorzystania z nieodpłatnych dorad radcy prawnego.

3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa: we środę na Nowennę do Matki Bożej na godz. 17.30, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

4.  Papież Franciszek wezwał cały Kościół, aby najbliższy piątek 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Jako diecezja tarnowska na prośbę ks. Biskupa A. Jeża zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez post i drogę krzyżową sprawowaną w tym dniu.

5. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.

6. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności nasi parafianie: śp. Kazimiera Furtak oraz Tadeusz Starwiński. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy dzień Chorego. O godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Najpierw będzie adoracja w ciszy, a o godz. 17.30 będą nieszpory, które ofiarujemy za chorych.

2.  W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian na adorację Najświętszego Sakramentu.  Poprowadzą ją grupy
i stowarzyszenia naszej parafii. Zapraszamy grupy Żywego Różańca, Caritas i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
We wtorek – o godz. 17.00 adoracja dla dzieci ze szkoły podstawowej, dzieci komunijnych, ze świetlicy, dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, scholi liturgicznej. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy w tych dniach na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

3. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte
w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej będą przeznaczone na dzieła, które prowadzi Caritas naszej diecezji.

We środę o godz. 17.45 w kancelarii parafialnej będzie możliwość skorzystania z nieodpłatnych dorad radcy prawnego.

4.  W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę
o godz. 16.00 odprawiane będą Gorzkie Żale, zaś w piątek o godz. 17.20 droga krzyżowa. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zwróćmy uwagę na to, że nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie o godz. 17.20 z uwagi na to, że będzie ona transmitowana przez radio. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Rafał Słomba, wicedyrektor radia RDN.

5. W piątek zapraszamy na „Spotkanie z Biblią” na godz. 19.00. Poświęcone będzie Ewangelii wg. Św. Łukasza.

6. Gdyby ktoś zrezygnował z jutrzejszego wyjazdu kulig, to prosimy o poinformowanie nas o tym w zakrystii, gdyż na wyjazd ten są jeszcze chętni.

7. W miesiącu lutym Msze św. wieczorne będą celebrowane w dolnym kościele, z wyjątkiem środy, z uwagi na nowennę do Matki Bożej oraz piątków, w które będziemy odprawiać drogę krzyżową.

8. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.

 

V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty. Po Mszach świętych możemy pobłogosławić chleb, wodę i sól.

3. We wtorek czynny będzie nieodpłatny punkt porad radcy prawnego w kancelarii parafialnej od godz. 17.45.

4. We środę nowenna do Matki Bożej i zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 17.15.

5. Za tydzień składka z niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W tym roku planujemy malowanie dolnego i częściowo górnego kościoła. W dolnym kościele chcemy także przeprowadzić pewne prace związane z wymianą instalacji elektrycznej, a także zmiany w wystroju ściany za głównym ołtarzem, gdzie zostanie umieszczony obraz Matki Bożej Łaskawej.

6. W poniedziałek 12 lutego w pierwszy dzień ferii organizujemy wyjazd na kulig do Myszyny dla dzieci z rodzicami i młodzieży. Zapisów możemy dokonać w zakrystii. Wyjazd autobusem z ul. Bandrowskiego o godz. 9.00. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Rudolf Saron. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1. Dziś zamiast nieszporów zapraszamy dziś na śpiew kolęd na godz. 17.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi.

2. We wtorek czynny będzie nieodpłatny punkt porad radcy prawnego w kancelarii parafialnej od godz. 17.45.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. na godz. 18.00. Przed Mszą św. będzie spowiedź o godz. 17.30, a po Mszy św. krótkie spotkania w małych grupach.

5. W I piątek udamy się do chorych. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, która rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia, a od 16.00 spowiedź. W tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które przeżywane jest w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte z poświęceniem gromnic będą o godz. 7.00, 8.00 i po południu o 17.00 i 18.00. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

6. Księdzu Prałatowi Stanisławowi Gurgulowi, który w tym tygodniu obchodzi swoje urodziny składamy najlepsze życzenia – dużo zdrowia, sił i radości z posługi kapłańskiej. Te same życzenia składamy ks. Prałatowi Bolesławowi Margańskiemu, który obchodzi swoje imieniny.

7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy naszym parafianom za bardzo serdeczne przyjęcie, przyjazne gesty, pogodne słowa, twórcze rozmowy i złożone ofiary.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne na godz. 17.30.

2. We wtorek czynny będzie nieodpłatny punkt porad radcy prawnego w kancelarii od godz. 17.45. We środę możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata od godz. 17.00.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W piątek zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00. W tym dniu zapraszamy do naszego kościoła na godz. 19.00 na "Spotkanie z Biblią". Spotkanie to będzie dotyczyło treści i głównych tematów Ewangelii św. Mateusza. Zapraszamy grupy i stowarzyszenia działające przy parafii. Spotkanie to adresowane jest do wszystkich wiernych miasta Tarnowa.

4. Dziś przez cały dzień w naszym kościele prezentowana jest wystawa prac członków Twórczego Klubu Seniora, które zostały wykonane na XV Ogólnopolski Konkurs plastyczno-literacki, który poświęcony jest bł. Karolinie Kózkównej. Zachęcamy do obejrzenia prac.

5. Stowarzyszenie AD MAXIMAM w okresie ferii organizuje dwa tygodniowe turnusy zajęć dla dzieci. W ramach turnusu przewidziane są zajęcia sportowe, wyjście na basen i do kina. Zapisy w poniedziałki i środy od godziny 14.00 w klubie LUMEN w domu katechetycznym.

6. Dziś przypada Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia.

7. Za tydzień w niedzielę zamiast nieszporów zapraszamy na śpiew kolęd na godz. 17.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

9. Program odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:
Dziś - niedziela 21 stycznia – godz. 14.00
1)ul. Narutowicza 30, 32, 22 oraz 20/56-43 (ks. GR)
2) ul. Drużbackiej 1-3/17-29 oraz ul. W. Stwosza - domy jednorodzinne (ks. MG)

Poniedziałek 22 stycznia - godz. 15.00
1) ul. Limanowskiego 5, 7, 9, 11, ( ks. MG)
2) ul. Limanowskiego 13, 15, 17 (ks. GR)

Wtorek 23 stycznia – godz. 15.00
1) ul. Stwosza 6 oraz ul. Narutowicza bl. 15/1-22 (ks. GR)

Środa 24 stycznia – godz. 15.00
1) ul. Narutowicza 5,7,7a,9, (ks. MG)
2) ul.  Narutowicza 11,13 ul. Towarowa (ks. GR)