XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

1.  Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.

2. We środę przypada wspomnienie NMP Królowej, w tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. We czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

3. W sobotę Pielgrzymi PPT zakończą swój pielgrzymi szlak w Częstochowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zachęcamy do słuchania w diecezjalnym Radiu RDN Małopolska audycji i transmisji z trasy pielgrzymki.

4. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

1.  Dziękujemy za ofiary na tacę, na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.

2. We wtorek 14 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego.  Po Mszy świętej porannej odmówimy litanię do św. Maksymiliana. Msza św. wieczorna będzie z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Odpust ku czci patrona naszej parafii przeżyjemy 7 października, w rocznicę jego kanonizacji, który w tym roku poprzedzą misje parafialne.

3. We środę przypada obowiązkowa Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

XVIII Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

1.  Dziś Nieszpory eucharystyczne będą celebrowane o godz. 17.15.

2. W poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego, we środę św. Dominika, we czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w piątek św. Wawrzyńca, w sobotę św. Klary.

3. We środę nowenna do Matki Bożej o godz. 17.30, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4. W sobotę w Katedrze o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów przed XXXVI PPT.

5. Składka za tydzień będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.

6. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

XVII Niedziela Zwykła – 29 lipca 2018 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 17.30.

2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.15, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

3. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się koronką do Miłosierdzia połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta.

4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.00.

5. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, zaprasza na XV Diecezjalny Marsz Trzeźwości, który rozpocznie się 4 sierpnia, mszą św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 16.30.

6. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie są prowadzone zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

7. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.

2.W Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Brygidy- patronki Europy, we wtorek przypada wspomnienie św. Kingi – patronki naszej diecezji; we środę święto św. Jakuba Apostoła, a także św. Krzysztofa; we czwartek wspomnienie św. Joachima i św. Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia.

3.Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu- we środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30- w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER, znajdujące się naprzeciw naszego kościoła, organizuje weekendowy wakacyjny wyjazd do Torunia, Biskupina i Kruszwicy w dniach od 18- 19 sierpnia. Program wyjazdu, koszt oraz informacje o zapisach umieszczone są w naszej gablocie parafialnej.

5. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma świętego oraz czytania czasopism religijnych.

6. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności radca prawny związany z naszą parafią : śp. Marian Wachta. Módlmy się za niego. Dobry Jezu … .