IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2013 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziś w tej intencji będą odprawione Nieszpory o godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
2. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana o godz. 17.45. We czwartek przypada święto – św. Marka Ewangelisty.
4. W piątek w dolnym kościele odbędzie spotkanie dla dzieci klas II, które przygotowują się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 17.00; w tym dniu koronka do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 18.00.
Także w piątek 26 kwietnia Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców i rodziców na spotkanie formacyjne na temat: Jak budować więź wychowawczą z dorastającymi dziećmi? Spotkanie odbędzie się w Domu Katechetycznym przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godz. 17.00.
5. Dziś odbywają się wybory do niektórych Rad Osiedli. W godzinach od 8.00-20.00 mieszkańcy osiedla „Starówka” mogą głosować w Tarnowskim Centrum Kultury, w miejscu Rynek 5; a mieszkańcy osiedla „Strusina” w Przedszkolu Publicznym nr 17, przy ul. Kościuszki 9.
6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy dzisiejszy numer „Gościa niedzielnego”, w którym znajduje się obszerny wywiad z ks. prof. Michałem Hellerem na temat początku świata, miejscu człowieka w świecie i wieczności.