6 Niedziela Wielkanocna – 29 maja 2011r.

1. We wtorek będzie zakończenie nabożeństw majowych. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane o godz. 18.00.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę – dawne Dni Krzyżowe – Kościół modli się o urodzaje. Natomiast w piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek – święto Nawiedzenia NMP.

- we środę – wspomnienie św. Justyna męczennika. W tym dniu przypada Dzień Dziecka.

- w piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwanga i Towarzyszy.

4. W pierwszy piątek miesiąca (3 czerwca) w godzinach porannych odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. W piątek będzie dodatkowa Msza święta dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msze święte o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00 i 18.30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

6. Spotkanie dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w dolnym kościele.

7. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca będzie we środę o godz. 17.45.

8. W dniach do 1 do 15 czerwca w naszym kościele będzie wystawa poświęcona świętemu Maksymilianowi Kolbe, w związku z 70 rocznicą jego męczeńskiej śmierci i Rokiem Kolbiańskim. Zachęcamy do zainteresowania się tą inicjatywą.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza mieszkańców Tarnowa na Misyjne Święto Dzieci, które będzie miało miejsce dziś o godz. 15.00 w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.