Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 19 czerwca 2011 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu jest odprawiane codziennie o godz. 18.00.

2. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. We czwartek na Rynku będzie o godz. 9.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta. Nasza parafia wraz z innymi parafiami Tarnowa będzie uczestniczyć w tej uroczystości. Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci z klas drugich w strojach komunijnych, ministrantów, lektorów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną. Zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pojednania przed Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; Możliwość spowiedzi podczas nabożeństw.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

- w piątek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji tej liturgicznej uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W dniu 2 lipca odbędzie się doroczna pielgrzymka nauczycieli i katechetów na Jasną Górę. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem z ulicy Goldhamera. Wyjazd o godz. 5.00. Zapisy do 28 czerwca w kancelarii parafii katedralnej. Koszt 40 zł.

5. Tarnowski Teatr serdecznie zaprasza na spektakl "Cela Ojca Maksymiliana" autorstwa prof. Kazimierza Brauna. Spektakl jest artystyczną próbą opowiedzenia historii człowieka, który umierając 14 sierpnia 1941 r. w KL Auschwitz, stał się symbolem moralnego zwycięstwa nad ideologią totalitarną. W postaci św. Maksymiliana zachwyca niezłomność, heroizm oraz gotowość do poniesienia najwyższej ofiary dla bliźniego. Spektakl jest grany już dziś o godzinie 19.00.