22 Niedziela zwykła – 28 VIII 2011 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów u progu nowego roku szkolnego.

2. W tym tygodniu w liturgii:

‑ we czwartek – 1 września – wspomnienie bł. Bronisławy. W tym dniu Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych będzie o godz. 8.00. Natomiast o godz. 9.00 będzie Msza św. dla Gimnazjum nr 7 oraz dla XX Liceum Ogólnokształcącego
z Oddziałami Integracyjnymi. Od tego roku szkoła ta zamienia swoją nazwę na Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w związku z rozpoczęciem roku szkolnego będzie we środę od godz. 17.00 do 18.30. Prosimy rodziców, aby przypomnieli dzieciom o przystąpieniu do sakramentu pokuty.

‑ we czwartek zapraszamy na Godzinę świętą, czyli adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, która odbędzie się

o godz. 17.30.

‑ w piątek przypada I piątek miesiąca. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy chorych z Komunią świętą. Wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o 8.00, o 17.00 dla dzieci i młodzieży oraz o 18.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie po Mszy świętej o godz. 17.00. W piątek od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

3. Od 1 września wznawia działalność Świetlica parafialna. Mogą z niej korzystać dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzieci, które chciałyby korzystać ze Świetlicy powinny być zapisane przez rodziców u Siostry, która prowadzi Świetlicę. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku od 14.00 do 18.00.

4. Od 1 września Msze święte poranne w dni powszednie odprawiane będą o godz. 7.00 i 8.00. Również od czwartku Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie rano i wieczorem czyli od 8.30‑9.30 oraz od 17.30‑18.15. W soboty Kancelaria jest nieczynna — poza sytuacjami wyjątkowymi.

5. W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowego katechetę i wikarego
ks. Sylwestra Brzeźnego. Ks. Sylwester pracował wcześniej w  parafii św. Pawła Apostoła. Witamy Go bardzo serdecznie, otoczmy Go naszą życzliwością i modlitwą. Życzymy Mu wielu sił, zdrowia i owocnej pracy w naszej parafii.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.