Boże Narodzenie

Boże Narodzenie – 25 XII 2011 r.

1. W dniu dzisiejszym Mszę święte będą według porządku niedzielnego. Nieszpory będą o godz. 18.00.
2. Jutro, w poniedziałek drugi dzień Świąt – wspominamy w liturgii Świętego Szczepana – Pierwszego Męczennika. Podczas Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się posłanie Kolędników misyjnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na Papieską Akademię Teologiczną.
3. Składamy podziękowanie za ofiarność przy nabywaniu świec wigilijnych oraz za produkty żywnościowe, którymi bardzo hojnie obdarowaliście potrzebujących. Dziękujemy również za ofiary pieniężne na ten cel. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Barbarze i Janowi Noga, właścicielom cukierni Mikado oraz Radiu RDN Małopolska za wsparcie naszej akcji. Dziękujemy paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących oraz młodzieży za to, że udali się z życzeniami świątecznymi i opłatkiem do osób chorych i samotnych.
4. Składamy podziękowanie pani Beacie Mrzygłód oraz grupie młodzieży, którzy pod kierownictwem ks. Macieja i Sylwestra przygotowali szopkę. Dziękujemy również panu Janowi Łabno za wykonanie potrzebnych elementów do szopki. Bóg zapłać!
5. Do naszej dyspozycji jest świąteczny numer „Gościa niedzielnego”. Zachęcamy również do nabywania biuletynu parafialnego „Maksymilian”, w którym jest m.in. artykuł ks. prof. Michała Hellera, wywiad z ks. abp Wiktorem Skworcem i ks. abp Stanisławem Budzikiem. Zamieszczony jest w niej także program wizyty duszpasterskiej.
6. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą. Ministranci będą o niej informowali mieszkańców na poszczególnych ulicach dzień wcześniej. W dniu Kolędy będą szli przed księdzem wstępując do domów z krótką modlitwą i śpiewem kolędy.
Program kolędy jest następujący:
Środa 28 XII - godz. 15.00
1) ul. Bema 1, bl.4-8 (ks. SB)
2) ul. Bema 10/1-20 (ks. GR)
3) ul. Bema 16,12, 10/21-30 (ks. MG)
Czwartek 29 XII - godz. 15.00
1) ul. Bema 18, 20, 22, 24 (ks. SB)
2) ul. Bema 28, 26 (ks. GR)
Piątek 30 XII - godz. 15.00
1) ul. Bema 15,25,29,31 (ks. GR)
2) ul. Krakowska 14,16,18,20 (ks. MG)
3) ul. Krakowska 30, 28, 26, 24, 22 (ks. SB)

7. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego składamy Wam, Drodzy Parafianie i Szanowni Goście, serdeczne życzenia:
Niech przeżycie świąt Bożego Narodzenia, prawdziwie rodzinnych świąt, umocni Wasze więzy rodzinne
i więź z Panem Bogiem,która płynie z wiary.
Niech ten wyjątkowy czas jeszcze raz pozwoli nam docenić skarb naszego rodzinnego domu,
w którym jak w Betlejem chlebem powszednim jest
miłość, dobro, zgoda, pokój i szlachetne serce.
Niech Dziecię Jezus, dopomoże nam wszystkim
wejść głębiej w życie Kościoła i poczuć się w Nim jak w domu.