V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2013 r.

1. Dziś odprawimy Nieszpory o godz. 18.00.
2. We środę 1 maja rozpoczyna się miesiąc maj. Tradycyjnie dzień wcześniej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Majówki będą odprawiane w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które zachęcamy do współtworzenia planszy-dekoracji, wypisując różne wezwania z litanii. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymają stosowne obrazki-puzzle. 1 maja przypada druga rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. W tym dniu zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie po nabożeństwie majowym, która będzie połączona z nowenną do Matki Bożej i modlitwami do św. Maksymiliana. Wieczorem zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.30, podczas której będziemy polecali intencje zbiorowe z nowenny. Po Mszy św. będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.
3. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Z tej racji, że jest to pierwszy piątek miesiąca, wyjście do chorych będzie we środę, w godzinach rannych.
4. W sobotę Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi będą o godz. 8.00 i 18.30. Od godz. 16.30 będzie pierwsza spowiedź dla dzieci z klas II i ich rodzin.
5. Za tydzień w niedzielę 5 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas drugich przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się 12 maja na Mszy świętej o godz. 9.00.
6. Kurs przedmałżeński dla par narzeczonych w naszej parafii odbędzie się w ostatni weekend miesiąca maja. Rozpocznie się w piątek wieczorem 31 maja, a zakończy w niedzielę 2 czerwca przed południem. Szczegółowy program będzie podany w gablocie na stronie internetowej parafii.
7. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza katechetów, nauczycieli, pracowników administracyjno – obsługowych i uczniów na pielgrzymkę pieszą, rowerową, autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej 1 maja. Szczegóły są na afiszu.