Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2013 r.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i Komunii świętej wielkanocnej. Jest to także Misyjny Dzień Chorych.
2. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte z homilią w górnym kościele będą według porządku dnia powszedniego.
3. Przypominamy, że we wtorki od godz. 18.15-19.15 w kancelarii parafialnej nieodpłatnie pełni swój cotygodniowy dyżur radca prawny.
4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
5. W sobotę 25 maja br., w bazylice katedralnej w Tarnowie, 23 diakonów naszego seminarium, otrzyma święcenia kapłańskie. Polecajmy kandydatów do kapłaństwa w naszej modlitwie. W naszym dekanacie za tydzień w niedzielę w Tarnowcu prymicje będzie miał ks. Jakub Jasiak, a w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie – ks. Tomasz Frączek.
6. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się odpust w parafii św. Krzyża i św. Filipa Nerii w Tarnowie.
7. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to jednocześnie Dzień Matki.
W tym dniu ks. Prałat Stanisław Gurgul będzie obchodził 60-lecie kapłaństwa oraz swoje imieniny. Podczas tego dnia będziemy świętować rodzinnie we wspólnocie wiernych i przyjaciół uczęszczających do kościoła św. Maksymiliana. Po południu zapraszamy rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych na spotkanie z ks. Jubilatem i wspólną zabawę do ogrodu  domu katechetycznego. Podczas spotkania będziemy składać życzenia ks. Prałatowi. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie radość spotkania połączona ze wspólnym świętowaniem przy stole. Informujemy, że wolą ks. Jubilata jest, aby w miejsce kwiatów dobrowolnie złożyć ofiarę, którą pragnie przeznaczyć na nową monstrancję, by wspólnie adorować Chrystusa.

Program spotkania:
15.30 – rozpoczęcie przy domu katechetycznym, składanie życzeń ks. Prałatowi
16.00 – część artystyczna, zabawa dla dzieci z wodzirejem, grillowanie, placki. Są osoby, które zadeklarowały, że przyniosą ciasto. Jeśli są jeszcze inni chętni to prosimy aby ciasto przynieść wcześniej (jeśli to możliwe o 14.30).
17.45 – nabożeństwo majowe odprawimy w ogrodzie przy budynku katechetycznym.
18.30 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Szczególnie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej Mszy św. jubileuszowej wszystkie ruchy i stowarzyszenia naszej parafii.
W razie niepogody całe spotkanie odbędzie się wewnątrz domu katechetycznego.

8. Dziś między mszami przeprowadzona jest akcja „stop aborcji”, by wesprzeć obywatelski projekt zakazu zabijania dzieci nienarodzonych z zespołem downa. Przed kościołem zbierane są podpisy, do których potrzebny jest PESEL.
9. 30 maja odbędzie się koncert ewangelizacyjno-charytatywny wspierający misje na tarnowskim Rynku w godzinach popołudniowych.
10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Wideł. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…