I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

1. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do liczniejszego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej - dzieci komunijne, ze świetlicy parafialnej i młodzież gimnazjalną, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez Wydawnictwo „Małego Gościa Niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. Przed Mszą świętą roratnią będzie można pobrać przygotowane zapasowe lampiony. Hasłem obecnego roku duszpasterskiego są słowa: „Napełnieni Duchem Świętym”.

2. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne o godz. 17.45.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. We środę o 17.15 rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której będzie zamiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. We czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych w dolnym kościele. Również we czwartek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną na Mszę świętą. Pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź dla gimnazjalistów. Po Mszy św. będą krótkie spotkania w małych grupach.

4. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze święte będą o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
5. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny w umownej cenie 5 zł, a w zakrystii opłatki. Są także duże świece w umownej cenie 12 zł. Ks. Piotr Skraba, misjonarz w Republice Centralnej Afryki opracował kalendarz misyjny, który możemy nabyć w cenie 10 zł z przeznaczeniem na misje, gdzie pracuje.
Ks. Mirosławowi dziękujemy za dzisiejsze słowo Boże. Zachęcamy do tego, aby przed kościołem wesprzeć swoją ofiarą Jego pracą duszpasterską, jaką podejmuje na Białorusi.

6. Za tydzień ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.

7. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.