II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które są formą adwentowego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, z Klubu LUMEN i młodzież gimnazjalną, do których są kierowane krótkie kazania.

2. Dziś o godz. 18.00 będą nieszpory.

3. We środę możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego w kancelarii parafialnej od godz. 17.00. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.30. Będzie to także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

4. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

5. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana  o godz. 17.30.

6. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny w umownej cenie 5 zł, a w zakrystii opłatki. Są także duże świece w umownej cenie 12 zł. Ks. Piotr Skraba, misjonarz w Republice Centralnej Afryki opracował kalendarz misyjny, który możemy nabyć w cenie 10 zł z przeznaczeniem na misje, gdzie pracuje.

7. Od dziś możemy złożyć datek do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym  wyjściu z kościoła z przeznaczeniem na bony na żywność, jakie organizuje Caritas na święta.

8. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszym kościele od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

9. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką.