III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane będą Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.20 droga krzyżowa.

2. We wtorek o godz. 17.45 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

3. We środę zapraszamy Róże Różańcowe na comiesięczne spotkanie na godz. 17.15. Rozpocznie się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której będzie zmiana tajemnic. Jedna z intencji Mszy św. o godz. 18.00 będzie za ks. Grzegorza z okazji imienin.

4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5. Twórczy Klub Seniora zaprasza do uczestnictwa w pielgrzymce do Zabawy śladami bł. Karoliny we czwartek w następnym tygodniu – 15 marca. Wyjazd o godzinie 9.00 powrót około 16.00. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł. W programie  będzie zwiedzanie domu rodzinnego bł. Karoliny, uczestnictwo we Mszy św. w sanktuarium w Zabawie, nawiedzenie kaplicy Męczenników XX i XXI wieku, zwiedzanie Pomnika Ofiar Wypadków Komunikacji i Przemocy oraz udział w galii kończącej XV Ogólnopolski Konkurs plastyczno-literacki i  wernisażu  prac poświęconych bł. Karolinie w Woli Radłowskiej, w którym zostały wyróżnione i nagrodzone prace członków naszego Klubu Seniora. Zapisów wraz z wpłatą na pielgrzymkę możemy dokonać w kancelarii parafialnej, bądź po Mszy św. w zakrystii, a także w Klubie Seniora we wtorki i czwartki w godzinach od 10.00 d0 12.00.

6. Dziś przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na budowę hospicjum stacjonarnego „Via spei” w Tarnowie.

7. Za tydzień będzie składka na cele remontowo-inwestycyjne parafii. W ostatnim czasie zostały wykonane nowe klęczniki do kościoła. Obecnie przygotowywany jest projekt na urządzenie nowego ołtarza i nastawy ołtarzowej w dolnym kościele.

8. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne. W zakrystii i przed kościołem możemy także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki, za które umowna ofiara w wysokości 5 zł. przeznaczona będzie na cele charytatywne, jakie prowadzi Caritas.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Stanisław Halastra oraz Wanda Komusińska. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…