Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00.

2. Dziś przed kościołem Stowarzyszenie „Ad maximam” będzie rozprowadzało stroiki wielkanocne, uzyskane datki będą przeznaczone na prowadzoną placówkę LUMEN dla dzieci. Stowarzyszenie AD MAXIMAM oraz Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca” zapraszają do udziału w bezpłatnych zajęciach dla uczniów szkół podstawowych z przedsiębiorczości i biznesu. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są w siedzibie Stowarzyszenia AD MAXIMAM od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 -18 do 30 marca.  Zajęcia odbędą się w połowie kwietnia.

3. We wtorek od godz. 14.00-17.00 w kancelarii parafialnej będą do odebrania bony dla potrzebujących na święta. Od godz. 17.45 w kancelarii parafialnej będzie dyżurował nieodpłatnie radca prawny.

4. W Wielką Środę udamy się do chorych. Ks. Proboszcz uda się o godz. 9.00, ks. Marcin i ks. Jacek o godz. 13.00. We środę zachęcamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie na Rynku o godz. 20.00.

5. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 8.00 Liturgia Godzin („Ciemna jutrznia”). Po południu o godz. 17.15 droga krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na Ziemię Świętą.

7. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Od godz. 10.00 do 14.00 będzie święcenie pokarmów. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie, a także przy głównym wejściu do kościoła. Triduum to najświętsze dni w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii w porze wieczornej, do adoracji i wspólnej modlitwy liturgią godzin - w piątek i sobotę o godz. 8.00.

8. Do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym wejściu do kościoła możemy złożyć datek na bony żywnościowe dla potrzebujących na święta. W zakrystii i przed kościołem możemy także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki.