II Niedziela Wielkanocna – 8 IV 2018 r.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzieło Parafialnego Oddziału Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli, którzy współpracują i wspierają dzieło charytatywne. Dziś o godz. 17.15 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie nieszpory.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z uwagi na Wielki Tydzień i Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania. Obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć się tego dzieła prosimy o pobranie stosownych deklaracji w zakrystii, które złożymy jutro podczas Mszy św. w naszym kościele o godz. 18.00.

3. We środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.  15.00.

4. We czwartek o godz. 18.45 odbędzie się w kościele spotkanie z dziećmi komunijnymi i rodzicami.

5. W dniach 25 czerwca do 7 lipca 2018 r., Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER organizuje pielgrzymkę do Grecji i Włoch. Szczegóły w Biurze ITER w Tarnowie, przy ul. Urszulańskiej 9, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 – 16.00.

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna i jednocześnie II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, które są przy bocznym wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Teresa Gdowska oraz Maria Tracz. Polećmy je w modlitwie: Dobry Jezu…