XII Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018 r.

1.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu odprawiane są o godz. 17.30.

2. W piątek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. Składka w tym dniu przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca Świętego (Świętopietrze). Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

3. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Dekanatu Tarnów - Południe zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1- 2 lipca. Szczegóły są na afiszu w gablocie.

4. W dniu dzisiejszym w naszym kościele prezentowana jest wystawa ikon pisanych oraz obrazów wykonanych przez członków Twórczego Klubu Seniora  działającego przy naszej parafii. O godzinie 12.00 podczas Mszy św. zostaną one poświęcone. Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac plastycznych w sali kolumnowej na zamku w Dębnie, która będzie czynna  do 29 lipca br. Na wystawie prezentowanych jest 21 prac członków Twórczego Klubu Seniora. Zapraszamy.

5. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Maksymilian”. A w niej znajdziemy m. in. wywiad z ks. Biskupem A. Jeżem, artykuły Księży Profesorów: ks. M. Hellera, ks. M. Drożdża, ks. P. Łabudy. Są także zamieszczone referaty wygłoszone podczas mini sesji naukowej, która miała miejsce 5 maja, w dniu kiedy poświęcona została kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej ze Lwowa w naszym dolnym kościele. Umowna cena za gazetkę wynosi 4 zł.

6. Od jutra przez okres wakacji Msza św. poranna w dni powszednie będzie celebrowana tylko o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Kancelaria parafialna będzie czynna o stałej porze od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 - 17.45.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

8. Dzieciom, młodzieży i wszystkim, którzy udają się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Jadwiga Mossor-Ostrowska oraz Waldemar Chrupek. Polecajmy ich w modlitwie: Dobry Jezu…