XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

1.  Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.

2. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, które jest  świętem patronalnym młodzieży polskiej. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania ze szkoły podstawowej z klasy VI, VII i VIII oraz z klasy III gimnazjum, a także ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, scholę dziecięcą i młodzieżową wraz z rodzicami. Po Mszy św. będą podane sprawy organizacyjne dotyczące tegorocznych spotkań z bierzmowanymi, a w dolnym kościele będzie krótkie spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza i Dziewczęcą Służbą Maryjną wraz z rodzicami.

3. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej.

4. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu: we środę na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30 i w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

5. Zachęcamy rodziców dzieci do skorzystania z zajęć edukacyjnych w Klubie Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzonych przy naszej parafii przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Zajęcia z szachów i tenisa stołowego będą prowadzili profesjonaliści. Zapisów można dokonać w zakrystii bądź w tygodniu w siedzibie klubu w domu katechetycznym.

6. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

Komenda Miejska Policji w Tarnowie zwraca się do mieszkańców Tarnowa z komunikatem:

Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi. Oszuści podszywają się pod krewnych lub znajomych, pracowników socjalnych, przedstawicieli ZUS-u, zakładu energetycznego, osoby zajmujące się tzw. handlem domowym, a nawet policjantów. Często osoby starsze za swoją ufność i szczere intencje płacą utratą dorobku całego życia!
W związku z powyższym, Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznanymi osobami i o każdym takim przypadku prosi o powiadomienie swoich znajomych, rodziny oraz miejscowe Komisariaty lub Komendy Policji.