I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2018 r.

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, który będzie przeżywany pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, ministrantów, Dziewczęca Służbę Maryjną, scholę dziecięcą, dzieci komunijne, dzieci ze świetlicy parafialnej, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez Wydawnictwo „Małego Gościa Niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. Możemy je także nabyć w zakrystii. Również przed Mszą świętą roratnią dzieci będą mogły pobrać przygotowane zapasowe lampiony.

2. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.

3. We środę o 17.15 rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której będzie zamiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

4. We czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z VI i VII klasy szkoły podstawowej na Mszę świętą na godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź dla kandydatów. Po Mszy św. będą krótkie spotkania w małych grupach. Po Mszy św. będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas na plebanii.

5. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele. Od 16.00 spowiedź święta. Prosimy rodziców, aby przypominali swoim dzieciom i młodzieży o spowiedzi pierwszopiątkowej. Po południu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, na którą zapraszamy dzieci i młodzież. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00.

6. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego.

7. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny w umownej cenie 5 zł, a w zakrystii opłatki. Są także duże świece w umownej cenie 15 zł. Zebrane w ten sposób ofiary pomogą dzieciom z rodzin potrzebujących. Przeznaczone będą także na wsparcie placówek, jakie prowadzi Caritas naszej diecezji, m.in. świetlic parafialnych.

8. Za tydzień ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii. W tym dniu będzie także zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła. Po Mszy św. zapraszamy do dolnego kościoła na wystawę „Maryja Królowa i Matką Niepodległej”, przygotowaną przez Twórczy Klub Seniora.