XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

1.  Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.

2. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata. W tym dniu będzie spotkanie Grupy Synodalnej na plebani o godz. 19.00.

3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu: we środę na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30 i w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

4. W następnym tygodniu, w dniach od 4 do 7 października, tj. od czwartku do niedzieli, w naszym kościele będziemy przeżywali Misje Parafialne, które odbywają się z reguły co 10 lat. Zakończymy je odpustem parafialnym. W tym tygodniu do mieszkań naszych parafian zostanie podany pocztą program Misji Parafialnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej formie rekolekcji naszych parafian i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszym kościele. Program misji świętych znajduje się już na afiszu w gablocie. Już dziś prosimy o właściwe zorganizowanie swoich zajęć, byśmy niezawodnie mogli wziąć udział w misjach.

5. We czwartek przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, w piątek św. Wacława, w sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6. Księdzu Mateuszowi Szyszce, który w ubiegłym tygodniu obchodził imieniny i ks. Profesorowi Michałowi Hellerowi solenizantowi tego tygodnia, składamy najlepsze życzenia, życząc dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i obfitych Bożych łask.

7. Chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9.30 do kościoła. Także w sobotę w Bazylice Katedralnej, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe Grupy nr 1 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Po Mszy św. będzie spotkanie pielgrzymów w Auli Jana Pawła II przy katedrze.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

1.  Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.

2. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, które jest  świętem patronalnym młodzieży polskiej. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania ze szkoły podstawowej z klasy VI, VII i VIII oraz z klasy III gimnazjum, a także ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, scholę dziecięcą i młodzieżową wraz z rodzicami. Po Mszy św. będą podane sprawy organizacyjne dotyczące tegorocznych spotkań z bierzmowanymi, a w dolnym kościele będzie krótkie spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza i Dziewczęcą Służbą Maryjną wraz z rodzicami.

3. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej.

4. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu: we środę na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30 i w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

5. Zachęcamy rodziców dzieci do skorzystania z zajęć edukacyjnych w Klubie Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzonych przy naszej parafii przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Zajęcia z szachów i tenisa stołowego będą prowadzili profesjonaliści. Zapisów można dokonać w zakrystii bądź w tygodniu w siedzibie klubu w domu katechetycznym.

6. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.


Komenda Miejska Policji w Tarnowie zwraca się do mieszkańców Tarnowa z komunikatem:

Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi. Oszuści podszywają się pod krewnych lub znajomych, pracowników socjalnych, przedstawicieli ZUS-u, zakładu energetycznego, osoby zajmujące się tzw. handlem domowym, a nawet policjantów. Często osoby starsze za swoją ufność i szczere intencje płacą utratą dorobku całego życia!
W związku z powyższym, Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznanymi osobami i o każdym takim przypadku prosi o powiadomienie swoich znajomych, rodziny oraz miejscowe Komisariaty lub Komendy Policji.

XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

1.  Dziś po Mszy świętej możemy złożyć datek do puszki na wsparcie pracy misyjnej ks. Piotra, który przez cały dzień głosi kazania.

2. W tym tygodniu w piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego i odpust w parafii Księży Filipinów, w sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

3. W Katedrze trwa Tydzień Maryjny, nasza parafia zaproszona jest na piątek na godz. 18.00. Program Tygodnia Maryjnego jest zamieszczony w gablocie.

4. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli i wychowawców na spotkanie formacyjne w piątek 14 września do dolnego kościoła św. Maksymiliana na godz. 17.00. W programie Msza święta i wykład. Szczegóły na afiszu.

5. Zachęcamy rodziców dzieci do skorzystania z zajęć edukacyjnych w Klubie Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzonych przy naszej parafii przez Stowarzyszenie „Ad maximam”.

6. Miejska Przychodnia Lekarska przy ul. Mościckiego 14 zaprasza wszystkich mieszkańców Tarnowa od 60-tego życia na bezpłatne szczepienie przeciw grypie.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

XXII Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

1.  Dziś zapraszamy na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.

2. W poniedziałek o godz. 8.00 w górnym kościele odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla Szkoły Podstawowej nr 25, Gimnazjum nr 7 oraz XX LO w Tarnowie o godz. 9.00.

3. We środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca połączona z nowenną do Matki Bożej rozpocznie się o godz. 17.15. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii: Róże Różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Radę Parafialną, Caritas, ministrantów, lektorów, DSM wraz z rodzinami. Jedna z intencji będzie za ks. Jacka SOPRYCHA z okazji imienin i w podziękowaniu za 3-letnią pracę w naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie na plebani.

Jednocześnie informujemy, że w miejsce ks. Jacka do naszej parafii został skierowany ks. Piotr PACIOREK, który będzie pracował w funkcji wikarego i katechety. Księdza Piotra witamy dziś w naszej wspólnocie i życzmy owocnej, radosnej i twórczej posługi kapłańskiej.

4. We środę i czwartek w budynku domu katechetycznego w godzinach od 16.00-18.00 będą miały miejsce zapisy dzieci na zajęcia edukacyjne do Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zaznajomienia się z tegoroczną ofertą zajęć, które są na afiszu w gablocie, a wśród nich będą m. in.: zajęcia kulinarne, sportowe, teatralne, z fotografii i inne.

5. W pierwszy piątek miesiąca księża w stosownych, umówionych godzinach udadzą się do chorych. Po południu od godz. 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia, następnie modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św.

6. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Maryjny w katedrze. Program jest zamieszczony w gablocie.

7. Za tydzień w niedzielę kazania będzie głosił ks. Piotr Skraba, który pracował w naszej parafii, a obecnie jest misjonarzem w Afryce w Czadzie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć ks. Piotra datkiem do puszek, jego pracę misyjną, którą prowadzi w bardzo trudnych warunkach.

8. Od następnej niedzieli Msza św. o godz. 9.00 będzie z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi.

9. Od jutra przez cały rok szkolny będzie dodatkowa Msza św. poranna o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszamy.

10. Dzieciom i młodzieży uczącej się życzymy pomyślnego roku szkolnego.

11. W ubiegłym tygodniu w wieku 105 lat odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Janina Płazowska. Polecajmy Ją w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018 r. Uroczystość NMP Częstochowskiej

1.  Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, we środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa: we środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30, w piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00.

4. W I sobotę miesiąca Apel Maryjny będzie o godz. 19.00.

5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.