Pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

tel. (14) 621-67-73

Kancelaria parafialna – godziny urzędowe

Dni powszednie: Kancelaria czynna w godz. 17.00-17.45
Niedziele i święta oraz pierwszy piątek miesiąca: Kancelaria nieczynna

Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii przed i po każdej Mszy św. oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej

Można umówić się telefonicznie na dogodną godzinę. Sprawy pilne o każdej porze.
Rozmowy przedmałżeńskie po wcześniejszym uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem.

Kontakt mailowy:

Tel. Kancelaria (14) 621-65-36

Konto bankowe Parafii PKO S.A. I Oddział w Tarnowie:

38 1240 1910 1111 0010 4243 8532

Chrzest

Chrzest udzielany jest zasadniczo w naszej parafii w II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12:00.
O chrzest dziecka przychodzą prosić rodzice.
Rodzicami chrzestnymi dziecka mogą być wyłącznie katolicy, którzy ukończyli 16 rok życia, otrzymali sakrament bierzmowania i są praktykującymi chrześcijanami (przystępują często do komunii św. i otrzymują rozgrzeszenie w spowiedzi św.).
Dokumenty potrzebne do zapisania chrztu dziecka:

• W przypadku gdy dziecko nie jest z naszej parafii zgoda swojego Księdza Proboszcza na udzielenie sakramentu chrztu poza parafią zamieszkania
  • Akt urodzenia dziecka (odpis)
  • Dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, adres zamieszkania). Chrzestni spoza naszej parafii powinni dostarczyć zaświadczenie swojego Księdza Proboszcza o byciu praktykującymi katolikami.

Prosimy aby zachęcić całą rodzinę do spowiedzi oraz przyjęcia komunii św. w intencji dziecka ochrzczonego – jest to najlepszy dar jakim można obdarzyć to dziecko.

Małżeństwo

Rezerwacji terminu ślubu należy dokonać bezpośrednio w kancelarii. Nie rezerwujemy raczej daty i godziny na telefon.
Dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa (jeśli rozmowy przedmałżeńskie przeprowadzane są w naszej parafii):

• Aktualne metryki chrztu tj. z datą do trzech miesięcy
  • Świadectwo bierzmowania
  • Dowody osobiste
  • Ostatnie świadectwo katechizacji
  • Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej
  • Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne – tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny

Jeżeli narzeczony lub narzeczona mieszkają poza terenem naszej parafii – wtedy przy spisywaniu protokołu przedślubnego otrzymują „Prośbę o wygłoszenie zapowiedzi”, którą zanoszą do kancelarii parafialnej parafii miejsca swojego zamieszkania. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego takie zapowiedzi muszą zostać wygłoszone w parafii zamieszkania przez trzy niedziele.
Prosimy aby zachęcić całą rodzinę do spowiedzi oraz przyjęcia komunii św. w intencji nowożeńców – jest to najlepszy dar jakim można ich obdarzyć.

Pogrzeb

Prosimy przede wszystkim o pełne – związane z przyjęciem Komunii św. – uczestnictwo we Mszy św. żałobnej sprawowanej w intencji zmarłej osoby.
Pogrzeb katolicki przysługuje osobom wierzącym i praktykującym, związanym z kościołem i parafią.
W pierwszej kolejności rodzina zmarłej osoby ustala z księdzem datę i godzinę pogrzebu dostarczając następujące dokumenty:

• Akt zgonu
  • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych, wiatyku (komunii św.) jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala)

Prosimy aby zachęcić całą rodzinę do spowiedzi oraz przyjęcia komunii św. w intencji zmarłego/ej – jest to najlepszy dar jaki można ofiarować w tej sytuacji.