Modlitwy stałe

Modlitwa

Modlitwa to zwrócenie się sercem ku Bogu. Kiedy człowiek się modli, wchodzi w żywą relację z Bogiem. Modlitwa to wielka brama do wiary. Kto się modli, nie żyje już więcej dzięki sobie, dla siebie i swoją własną siłą. Wie, że istnieje Bóg, do którego należy się zwracać. Człowiek modlący się coraz bardziej zawierza się Bogu. Już teraz szuka więzi z tym, z którym pewnego dnia spotka się twarzą w twarz. Dlatego do życia chrześcijańskiego przynależy wysiłek codziennej modlitwy. Choć dziwnie to zabrzmi: modlenie się jest darem, który otrzymujemy przez modlenie się.

/Youcat 469/

Kto modli się tylko wtedy, gdy ma ochotę, nie traktuje Boga poważnie i wychodzi z wprawy modlenia się. Modlitwa żyje dzięki wierności.

Dlatego w naszej parafii szczególnie chcemy umożliwić każdemu wiernemu przenikanie modlitwą swojego czasu pracy i obowiązków, wypoczynku i wysiłku.

Zapraszamy na codzienną Jutrznię do dolnego kościoła od poniedziałku do piątku o godz. 7:30. W sobotę w tym samym czasie wychwalamy Matkę Bożą śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W każda niedzielę wieczorem chwalimy Boga wspaniałą liturgią godzin – Nieszporami (w pierwszą niedziele miesiąca są to Nieszpory Eucharystyczne).

Również cały rok jest wypełniony nabożeństwami, gdzie wraz z innymi ludźmi modlimy się do Boga jednym głosem polecając intencje Kościoła i nasze własne. Począwszy od Adwentu zapraszamy na Roraty (szczególnie dzieci). W Wielkim Poście towarzyszymy Jezusowi cierpiącemu podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W maju chwalimy Serce Maryi uczestnicząc w majówkach, a w czerwcu oddajemy hołd Sercu Jezusa odmawiając Litanie do Serca Jezusa. Październik jest miesiącem towarzyszenia Maryi przez modlitwę różańcową, natomiast w listopadzie pomagamy zmarłym przez różaniec połączony z wypominkami. Niech i Ciebie nie zabraknie w tym wielkim chórze ludzi wysławiającym nieskończoną dobroć Boga!