Msze radiowe

Co drugi miesiąc o godz. 18:00 z naszego kościoła pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego transmitowane są Msze św. za pośrednictwem radia RDN Małopolska (w pozostałe miesiące transmisja jest z kościoła św. Małgorzaty w Nowym Sączu). Nasz przekaz jest kierowany do wszystkich, a szczególnie do chorych, samotnych, cierpiących i starszych, którzy nie mogą wyjść ze swoich domów czy mieszkań, aby spotkać się z Jezusem w kościele.

Msze radiowe

Msze św. celebrują kapłani z poszczególnych parafii naszej diecezji wraz ze swoimi parafianami. Wzbogacają liturgię przez uczestnictwo w niej osób i grup z poszczególnych wspólnot.

Informacje dla księży którzy będą celebrować Msze św. radiowe

• Prosimy aby przybyć odpowiednio wcześniej przed Eucharystią, aby uniknąć niepotrzebnego pośpiechu oraz nerwów.
  • Przynosimy swoją albę.
  • Każda Msza św. jest z kazaniem, zachęcamy również do napisania własnego wstępu do liturgii Mszy św.
  • Czytania mszalne, psalm, modlitwę wiernych biorą osoby należące do wspólnoty parafialnej lub grupy która uczestniczy w liturgii. Prosimy gorąco duszpasterzy aby przygotowali te osoby odpowiednio wcześniej (osoba która wykonuje psalm niech skontaktuje się przed Eucharystią z Panem Organistą, aby przećwiczyć melodię).
  • Zachęcamy do ubogacenia liturgii przez udział w niej różnych zespołów, chórów parafialnych itp. (odpowiednio przed Mszą św. prosimy skontaktować się z Panem Organistą, aby poinformować go o wykonywanych utworach czy częściach stałych Mszy św.).