1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale są w niedzielę o godz. 16.30, droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00.
2. W poniedziałek przypada w liturgii przeniesiona z dzisiejszej niedzieli Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Od poniedziałku do środy w naszym kościele odbędą się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 i młodzieży z XX LO z ul. Bandrowskiego.
W poniedziałek o godz. 16.00 w sali Klubu Inteligencji Katolickiej odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Oblicze Pana”, podczas której będą prezentowane obrazy dwudziestu członków Twórczego Klubu Seniora z naszej parafii. Informacja ta znajduje się na afiszu.

3. We środę nowenna do Matki Bożej rozpocznie się o godz. 17.30. W tym dniu młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Katedrze podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4. Od czwartku do soboty w kościele Księży Filipinów w Tarnowie odbędą się męskie nocne rekolekcje. Tematem będzie modlitwa, post, jałmużna oraz pielgrzymka. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej zapraszają młodzież na nocne czuwanie, które rozpocznie się w piątek o godz. 19.00. Szczegółowe informacje są w gablocie.

5. Zarząd Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców zaprasza nauczycieli na wielkopostny dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 25 marca w kościele akademickim pw. św. Józefa w Tarnowie. Rozpoczęcie o godz. 9.30.
W tym dniu przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zwyczajem lat poprzednich podczas Mszy św. o godz. 18.00 możemy podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego.
6. W naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest modlitwa o pokój na świecie i Ukrainie. Zapraszamy.
7. Za tydzień w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr. Robert Głuchowski. Msza św. z nauką ogólną będzie podczas Mszy świętych w niedzielę oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Ponadto w poniedziałek o godz. 19.00 będzie nauka stanowa dla rodziców. Za tydzień w niedzielę w godzinach od 14.00 do 18.00 będzie parafialna spowiedź wielkopostna, z przerwą na gorzkie żale.
8. 31 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00 w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej. Szczegóły są na afiszu.

9. Po Mszy przed kościołem możemy nabyć baranki i paschaliki na Wielkanoc rozprowadzane przez Caritas. Są także stroiki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie świetlicy parafialnej.