Twórczy Klub Seniora powstał w październiku 2013 r.
 

Wystawy - 2023 r.

1) 7 lutego odbył się wernisaż wystawy malarstwa pani Jadwigi Kłosińskiej i pani Anny Słowik pod tytułem „Kościoły, kościółki, kapliczki”w Galerii Klubu Inteligencji Katolickiej Rynek 24 w Tarnowie.
https://tarnow.gosc.pl/doc/8079291.Poszukiwanie-piekna

2) W kwietniu w sali Klubu Inteligencji Katolickiej odbył się wernisaż wystawy pt. „Oblicze Pana”, podczas którego były prezentowane obrazy dwudziestu członków Twórczego Klubu Seniora z naszej parafii.
https://tarnow.gosc.pl/doc/8159346.Twarz-Boga

3) W maju miał miejsce wernisaż wystawy „Oto Matka...”w galerii Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie. Członkowie klubu przedstawili kilkadziesiąt wizerunków Matki Bożej jako wotum wdzięczności za otrzymane łaski i dotychczasową opiekę. Dziękowali równocześnie swoim mamom za dar życia i wychowania. Wystawa będzie czynna do końca czerwca w godzinach otwarcia Klubu.

https://tarnow.gosc.pl/doc/8286634.Oto-matka-moja

4) Twórczy Klub Seniora zaprasza na WYSTAWĘ XIV PLENERU MALARSKIEGO która ma miejsce na zamku w Dębnie. Wśród 80 prac 17 z nich jest autorstwa członków naszego klubu, które podczas wernisażu 7 czerwca zostały nagrodzone pierwszym, drugim i trzecim miejscem i wyróżnieniem w kategorii seniorów. Wystawa czynna będzie do końca czerwca w godzinach otwarcia muzeum.

Ponadto dla informacji w Ogólnopolskim Konkursie  plastyczno-literackim „KAROLINO ŚWIEĆ NAM PRZYKŁADEM” spośród 1200 prac, w kategorii „dorośli” członkowie Twórczego Klubu Seniora z naszej parafii otrzymali drugą i trzecią nagrodę oraz wyróżnienie podczas uroczystej gali w Zabawie. Twórczemu Klubowi Seniora dziękujemy za działalność i gratulujemy.

Wystawy – 2022 r.

1) Wystawa Pani Teresy Romaniewskiej do domu katechetycznym w galerii klubu (przez miesiąc od 22 lutego).
2) Od Środy Popielcowej (2 marca) w dolnym kościele w kaplicy Matki Bożej Łaskawej przez okres Wielkiego Postu miała miejsce wystawa pod tytułem: „Ukaż mi Panie swą twarz”.

3) Od 24 kwietnia na zamku w Dębnie o godz. 17.00 został zainagurowany wernisaż wystawy Twórczego Klubu Seniora z naszej parafii pt. : „Jedno piękno wiele spojrzeń”. Wernisaż w ramach Wiosennych Spotkań przy kawie – organizator Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Oddział Muzeum Zamek w Dębnie i Dębińskie Centrum Kultury. Wystawa ta miała miejsce przez miesiąc.
4) Kustosz zamku w Dębnie i wójt Dębna zaprosił TKS do zamku na wystawę po XIII Integracyjnym Plenerze Malarskim. Spośród prezentowanych prac, wiele z nich było autorstwa Twórczego Klubu Seniora z naszej parafii. Wystawa była czynna do 5 lipca.
5) 26 czerwca w naszym kościele przed ołtarzem były prezentowane w formie wystawy ikony oraz obrazy świętych i błogosławionych wykonane przez członków Twórczego Klubu Seniora. Każdy z członków klubu namalował swojego patrona. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbyło się ich poświęcenie.
6) Wystawa Zuzanny Hajdo - od 1 września do 13 października 2022 r. w sali Twórczego Klubu Seniora (dom katechetyczny).
7) W dolnym kościele w kaplicy Matki Bożej Łaskawej prezentowana była wystawa „Patron naszej parafii – patron naszego kościoła”. Wystawa ta została zorganizowna w 40 rocznicę kanonizacji Ojca Maksymiliana, która miała miejsce w dniu 10 października 1982 r. W tym samym dniu poświęcony był przez papieża Jana Pawła II kamień węgielny pod budowę naszej świątyni. Wystawa była czynna przez cały miesiąc październik.
Relacja:

https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/9458-patron-parafii-patron-kosciola
https://tarnow.gosc.pl/doc/7893803.Patron-parafii-patron-kosciola

8) 16 października w ramach XXXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyła się wystawa – „Romantyzm krajobrazu polskiego obrazach Anny Celskiej-Słowik”. We wtorek w Galerii Niebieskiej przy ul. Krakowskiej 4, miała miejsce wystawa prac Jadwigi Kłosińskiej – „Ścieżką po zaułkach miasta Tarnowa i okolic. Jak zatrzymać piękno Ziemi Tarnowskiej”.