1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali na godz. 16.30.
2. We środę od godz. 14.30-16.00 w kancelarii parafialnej będą do odebrania bony dla potrzebujących na święta. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej.
3. Prosimy zgłaszać chorych, do których księża udadzą się przed świętami w umówionym czasie.
4. W imieniu Księdza Biskupa Andrzeja Jeża zachęcamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta we środę. Rozpoczęcie na tarnowskim Rynku o godz. 20.00. W tym roku będziemy modlili się w sposób szczególny o pokój na Ukrainie. Rozważania będą oparte na nauczaniu Jana Pawła II.
5. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, który dotyczy osób między 18 a 60 rokiem życia. O godz. 8.00 zapraszamy na liturgię godzin („Ciemną jutrznię”). Po południu o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z modlitwą o pokój, o godz. 17.00 droga krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej.
7. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Od godz. 9.00 do 14.00 – co godzinę – będzie święcenie pokarmów. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie, a także przy głównym wejściu do kościoła. Triduum to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii w porze wieczornej, do adoracji i wspólnej modlitwy liturgią godzin.
8. Do skarbony św. Antoniego możemy złożyć datek na bony żywnościowe dla potrzebujących na święta.
9. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.
10. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Lidia Najdała. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…