Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie! Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.
                                                                                     † Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

29 kwietnia 2024 r.

1. Dziś w naszej parafii o godz. 12.00 dzieci z klasy III szkoły podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii świętej, a od jutra będą przeżywały Biały Tydzień.
2. Przez miesiąc maj w niedziele nabożeństwa majowe będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci,  młodzież i dorosłych.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła – w poniedziałek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, we środę uroczystość św. Stanisława  Biskupa i Męczennika, głównego patrona naszej diecezji.
4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
5. W naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest modlitwa o pomyślność dla naszej Ojczyzny i pokój na świecie. Zapraszamy.
6. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klasy IV szkoły podstawowej będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii świętej.
7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.