1. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.
2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne. Rozpoczęcie – o godz. 15.00 modlitwą o pokój na świecie i pomyślność dla naszej Ojczyzny; zakończenie – nieszporami eucharystycznymi o godz. 17.30. W poniedziałek i wtorek do prowadzenia adoracji od godz. 16.00 prosimy Róże Żywego Różańca, Caritas i Koła koronkowe. Ponadto we wtorek na godz. 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Dziewczęcą Służbę Maryjną.
3. We Środę Popielcową, która rozpocznie w Kościele okres Wielkiego Postu Msze święte połączone z obrzędem posypania popiołu w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. W tym dniu podejmujemy post ścisły, czyli trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta. Post ten dotyczy osób od 18 roku życia do 60-tego.
4. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. Droga krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, zaś gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30. Za udział w gorzkich żalach i drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. dr Tomasz Janik.
5. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 z racji Światowego Dnia Chorego będzie udzielany sakrament chorych osobom chorym i w podeszłym wieku. Przy tej okazji jeszcze raz zachęcamy do tego, aby osoby, które z racji stanu zdrowia pozostają w niedzielę w swoich domach skorzystały z posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy chętnie w tym dniu przyniosą Komunię św.
6. Za tydzień w niedzielę będzie można nabywać kartki na święta wielkanocne wykonane przez wychowawców i dzieci ze świetlicy.
7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy specjalny numer „Gościa Niedzielnego - Extra”, który poświęcony został szeroko rozumianej tematyce wielkopostnej, symboli, zwyczajów i tradycji oraz propozycje modlitw.

K O M U N I K A T

TARNOWSKICH   POLICJANTÓW

Szanowni Państwo

Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego z początkiem roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”; na policjanta, wypadek drogowy, zakup leku na COVID, wyłudzenia kredytu w banku, ataku na nasze konta bankowe. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia. Już na ten moment seniorzy stracili niemalże jeden milion złotych. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu dzwoniąc do nich w późnych godzinach nocnych i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość.

Tarnowscy policjanci przypominają!

• Policja, prokuratura, czy kancelarie adwokacje, nie kontaktują się
    w sprawie przekazania kaucji w zamian za unikniecie zatrzymania.
  • Policja nigdy nie żąda haseł i danych potrzebnych do logowań bankowych. Tego nikt nie może żądać!
  • Każdą taką rozmowę należy, jak najszybciej zakończyć rozłączając się!
  • Nidy też nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobie nam nieznanej wskazanej w rozmowie telefonicznej. To zawsze jest oszustwo!!!

Drogi Seniorze NIGDY nie daj się wciągnąć w żadną rozmowę telefoniczną, która finalnie prowadzi do żądania przekazania nieznanym Ci osobom pieniędzy lub biżuterii, nie przekazuj obcej osobie ŻADNYCH pieniędzy. Zachowaj spokój i nie działaj pod presją czasu. Jeśli już chcesz pomóc rodzinie to po prostu z nią porozmawiaj, ale nie przez telefon.

O każdym takim przypadku należy powiadomić swoich znajomych, rodzinę oraz Policję!