1. W czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.
2. W liturgii Kościoła we wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby Apostoła, we środę bł. Romana Sitki, we czwartek św. Antoniego z Padwy, w piątek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. W sobotę przypada 12 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, którego będziemy polecali w naszych modlitwach.
3. W piątek i sobotę odbędą się w Tarnowie „Dni Lwowa”. W ramach obchodów Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zaprasza na Mszę św. do kościoła św. Maksymiliana w sobotę na godz. 9.00. Szczegóły są na afiszu.
4. 22 maja w Zabawie podczas Galii ogłoszono wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego: „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”. Członkowie Naszego TWÓRCZEGO KLUBU SENIORA zostali nagrodzeni w kategorii „Osoby dorosłe” (Anna Słowik i Izabella Skalska otrzymały drugie miejsce, Maria Czerkas trzecie miejsce, a Pan Edward Motyka wyróżnienie). Gratulujemy.
Ponadto Twórczy Klub Seniora zaprasza na wystawę po XV Plenerze Malarskim DĘBNO 2024. W kategorii „Kluby Seniora” jury nagrodziło naszych seniorów: pierwszą nagrodą Jacka Sobiczewskiego, drugą nagrodą Jolantę Korpanty i Annę Słowik oraz wyróżnieniem Marię Czerkas. Wystawa będzie czynna na zamku w Dębnie w godzinach pracy muzeum do 7 lipca br. Zapraszamy.

5. W dniach od 18-20 października odbędzie się w Tarnowie Kongres Nowej Ewangelizacji  na Arenie Jaskółka pod hasłem, „Droga do Domu”. Wydarzenie kierowane jest do rodziców, których dzieci z różnych powodów odeszły z Kościoła, a także młodych ludzi, którzy mają takich znajomych, oraz wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą o możliwość zakwaterowania dla osób, które przyjadą z różnych części  Polski. Gdyby ktoś był chętny przyjąć na nocleg (dwie noce) uczestników tego kongresu, to prosimy o kontakt z księżmi z naszej parafii. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia muszą dokonać się wcześniej, do 19 czerwca.
6. W kinach od 31 mają można obejrzeć film pt.: „Wolni. Podróż do wnętrza”, który przedstawia tajemnice codziennego życia dwunastu klasztorów zamkniętych. Zachęcamy.
7. W naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest modlitwa o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy.