1. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.

2. Porządek tygodnia:

- we wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza-Apostoła,

- w środę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca o godz. 17.15,

- w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej - patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej.

-w pierwszy piątek księża udadzą się do chorych. Po południu o godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź, na którą zapraszamy także dzieci, które odprawiają I piątki miesiąca.

- w sobotę przypada wspomnienie św. Jana z Dukli.

- W przyszłą niedzielę po mszach świętych młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni młodzieży w Lizbonie będzie rozprowadzać domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży ciast w całości zostanie przekazany na pokrycie kosztów wyjazdu. Minimalna ofiara za opakowanie 40 zł.

3. Przypominamy, że przez okres wakacji Msza św. poranna w dzień powszedni będzie sprawowana tylko o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

4. W Tuchowie trwa Wielki Odpust. Szczegółowy program odpustu jest w gablocie.

5. Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 13-16 lipca. Informacje na gablocie.

Strona internetowa do zapisu: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl

6. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

- na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

- na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

- oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.

Strona internetowa: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

8. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrych wakacji.