1. Dziś nieszpory będą o godz. 17.30.
2. W tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek przypada święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie rodziców NMP – św. Joachima i Anny, w piątek św. Marty i św. Łazarza.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
4. W naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest modlitwa o pokój na świecie i Ukrainie.
5. W parafii Katedralnej trwają zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy.
6. Jeszcze w tym tygodniu w dolnym kościele prezentowane będą prace członków Twórczego Klubu Seniora na temat: „Mój patron”. Obrazy malowane na szkle przedstawiają portrety własnych patronów.
7. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie prowadzi nabór do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, do której może wstąpić pełnoletni mężczyzna i kobieta. Jest to nowy rodzaj służby wojskowej. Stosowne informacje znajdują się na stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie i w naszej gablocie ogłoszeń.
8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W „Gościu niedzielnym” możemy przeczytać o rozpoczynającej się dziś pokutnej pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady. Przewodnim tematem tygodnika „Niedziela” jest – „usłyszeć mądrość”, a tygodnika „Idziemy” – „starość jako powołanie”.
9. Za chwilę po Mszy św. z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
10. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Irena Stańczyk. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…