1. Dziś nieszpory będą o godz. 17.30.
2. We środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We czwartek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Księdzu Profesorowi Michałowi Hellerowi składamy najlepsze życzenia z okazji imienin.
3. We czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele będzie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych z klas III. W piątek na godz. 19.00 do dolnego kościoła zapraszamy rodziców młodzieży z klasy VII i VIII, w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
4. W sobotę 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane w dzień powszedni i w niedziele o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej. Grupy i stowarzyszenia z parafii prosimy o prowadzenie nabożeństw i wpisanie się do grafiku w zakrystii.
5. Za tydzień w niedzielę odbędzie się procesja różańcowa ulicami miasta. Rozpocznie się o godz. 18.15 przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończy na placu katedralnym.
6. Za dwa tygodnie 9 października nasza parafia będzie przeżywała uroczystość odpustową. W tym tygodniu pod chórem będzie zamontowana tablica pamiątkowa dedykowana ks. Prałatowi Stanisławowi Gurgulowi, która będzie poświęcona podczas odpustu. Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowo-inwestycyjne parafii z okazji drugiej niedzieli miesiąca i ofiary indywidualne. W sobotę 8 października będzie Apel Maryjny, który przełożymy z pierwszej soboty miesiąca, podczas którego będziemy modlić się za śp. Prałata i będzie to wieczór wspomnień o Jego życiu.
7. Do naszej dyspozycji są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.