1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15. Dziś odbędzie się procesja różańcowa ulicami miasta. Rozpocznie się o godz. 18.15 przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończy na placu katedralnym.
2. We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we środę św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
3. We środę po nabożeństwie różańcowym będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
4. We czwartek w domu katechetycznym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z panią psycholog dr Renatą Smoleń na temat: „Jak rozmawiać z młodym pokoleniem?” Spotkanie organizuje Klub Dobrze Nastawionych, który działa przy radiu RDN. Spotkanie jest otwarte. Zapraszamy chętnych, zwłaszcza rodziców.
5. W pierwszy piątek księża udadzą się do chorych. Po południu o godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź. Zadbajmy o spowiedź naszych dzieci i młodzieży. W pierwszy piątek o godz. 19.00 rozpoczniemy comiesięczne spotkania z Biblią, które poprowadzi ks. prof. Piotr Łabuda. Temat przewodni spotkań to: „Od Mojżesza do Chrystusa”. Zapraszamy do udziału i prosimy o podzielenie się tą informacją z bliskimi i znajomymi.
6. W sobotę 8 października zapraszamy na Apel Maryjny, podczas którego będziemy modlić się za śp. Księdza Prałata Stanisława Gurgula i będzie to także wieczór wspomnień o Jego życiu.
7. Za tydzień w niedzielę 9 października nasza parafia będzie przeżywała uroczystość odpustową. Podczas sumy odpustowej o godz. 12.00 będzie poświęcona tablica pamiątkowa dedykowana ks. Prałatowi. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Rektor Seminarium Jacek Soprych, a kazania w tym dniu wygłosi ks. Piotr Paciorek. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie odpustowe kazanie dla dzieci. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca, dlatego też składka będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne parafii. W połowie listopada planowane jest malowanie naszego kościoła. Koszt malowania wyniesie około 80 tys. zł.
8. Do naszej dyspozycji są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”. Do „Gościa niedzielnego” jest wydany osobno dodatek poświęcony św. Siostrze Faustynie w cenie 12 zł.