Odpust parafialny

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej.
2. Za tydzień w niedzielę w Kościele w Polsce będziemy przeżywali Dzień Papieski. Przed kościołem będziemy mogli złożyć datek do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, który przeznaczony jest na stypendia dla niezamożnej młodzieży uczącej się w szkole średniej i studiującej.
3. Przez miesiąc październik w naszej diecezji trwa akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Dziękujemy za te podarowane w ubiegłym tygodniu i gdyby ktoś zechciał któreś z tych wymienionych i nieużywanych przedmiotów w tym celu podarować, to możemy je przynieść do zakrystii bądź kancelarii.

4. Dziękujemy za ofiarę na tacę, która dziś w drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
5. Dzisiejszemu kaznodziei księdzu prałatowi Bogusławowi Babiarzowi składamy serdeczne podziękowanie za wygłoszone dziś słowo Boże z racji parafialnego odpustu.
6. Do naszej dyspozycji są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.
7. W celu uzyskania odpustu zupełnego odmówmy jeszcze stosowne modlitwy. Po spełnieniu warunków, jakimi są Komunia św., Wyznanie wiary, które złożyliśmy w czasie Mszy św. i wykluczenie przywiązania się do jakiegokolwiek grzechu, pomódlmy się jeszcze w intencjach Ojca świętego: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… .