1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.
2. W tygodniu w liturgii we czwartek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
3. Za tydzień w niedzielę w Kościele w Polsce będziemy przeżywali Dzień Papieski. Przed kościołem będziemy mogli złożyć datek do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, który przeznaczony jest na stypendia dla niezamożnej młodzieży uczącej się w szkole średniej i studiującej.
4. Za dwa tygodnie w niedzielę 23 października odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Rada ta jest doradczym głosem parafian w planowaniu życia naszej wspólnoty. Za tydzień w niedzielę prosimy zgłaszać kandydatów do rady wrzucając kartkę z imieniem i nazwiskiem na tacę. Możemy to uczynić także w kancelarii w ciągu tygodnia.
5. W dolnym kościele w kaplicy Matki Bożej Łaskawej prezentowana jest wystawa „Patron naszej parafii – patron naszego kościoła”. Wystawę tę organizuje Twórczy Klub Seniora w 40 rocznicę kanonizacji Ojca Maksymiliana, która miała miejsce w dniu 10 października 1982 r. W tym samym dniu poświęcony był przez papieża Jana Pawła II kamień węgielny pod budowę naszej świątyni. Wystawa będzie czynna przez cały miesiąc październik.
6. Dziękujemy za ofiarę na tacę, która dziś w drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
7. Dziś możemy nabyć nowy numer gazetki parafialnej „Maksymilian”, w umownej cenie 5 zł. W niej znajdują się m.in. artykuły ks. prof. M. Hellera, ks. prof. P. Łabudy, o roli tablic pamiątkowych – epitafiach, o pomocy udzielanej osobom z Ukrainy, jak radzić sobie z depresją. Swoje sylwetki prezentują księża, którzy przyszli po wakacjach do naszej parafii. Do naszej dyspozycji są także inne tygodniki.
8. Księdzu Piotrowi Paciorkowi, naszemu byłemu wikaremu składamy serdeczne podziękowanie za wygłoszone dziś słowo Boże z racji parafialnego odpustu.
7.
W celu uzyskania odpustu zupełnego odmówmy jeszcze stosowne modlitwy. Po spełnieniu warunków, jakimi są Komunia św., Wyznanie wiary, które złożyliśmy w czasie Mszy św. i wykluczenie przywiązania się do jakiegokolwiek grzechu, pomódlmy się jeszcze w intencjach Ojca świętego: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo .